Ako funguje reverzná osmóza?

Ako funguje reverzná osmóza?

I keď sa vám reverzná systém môže javiť ako zložitý proces, vo svojej podstate sa jedná o jednoduchý a overený proces filtrácie vody. A nie je ani žiadnou prevratnou novinkou, ako by vás radi informovali rôzni predajcovia – v skutočnosti sú vysokotlakové systémy reverznej osmózy už dlhé roky využívané na odstraňovanie soli z morskej vody a teda jej premenu na vodu pitnú.

Ako reverzná osmóza funguje?

Reverzná osmóza je proces, počas ktorého sú filtráciou z vašej vody odstránené všetky rozpustené anorganické látky – teda soli, nečistoty a škodliviny. Reverzná osmóza funguje na princípe polopriepustnej membrány, ktorá v zariadení všetky nečistoty filtruje a odstraňuje. Vo výsledku tak dostávate zdravotne nezávadnú vodu.

Faktory, ktoré ovplyvňujú výkonnosť vášho systému reverznej osmózy, sú:

  • Prichádzajúci tlak vody
  • Teplota vody
  • Druh a počet celkových rozpustených pevných látok vo vašej vode
  • Kvalita filtrov a membrán vo vašom systéme reverznej osmózy

Pozitívne účinky pre váš organizmus a domácnosť

To, akú vodu pijete vy a vaša rodina, môžete hneď teraz vidieť na vašich spotrebičoch. Je vaša rýchlovarná kanvica zanesená vodným kameňom? Sú vaše vodovodné batérie a sprchový kút znečistené bielymi škvrnami?

Po zakúpení nášho systému na reverznú osmózu si ako prvé všimnete zmeny práve tam. Pokiaľ ste si kvôli problémom s tvrdou vodou museli zakúpiť novú rýchlovarnú kanvicu, po montáži nášho zariadenia si všimnete, že sa vám vodným kameňom už nezanesie. Pokiaľ už bola zanesená, časom sa vďaka reverznej osmóze sama prečistí.

Odporcovia reverznej osmózy argumentujú, že vďaka výkonnej membráne v zariadení bude vaša voda zbavená okrem nečistôt aj minerálov, potrebných pre vaše telo. A budú mať pravdu. Z tohto dôvodu sa však tie najlepšie zariadenia vybavujú mineralizátorom, ktorý očistenej vode tieto minerály naspäť dopĺňa. Získavate tak ako vodu na používanie, tak aj vodu pitnú.

Ako si vybrať najlepšie zariadenie na úpravu vody?

Čo je dôležité – všetky systémy reverznej osmózy fungujú na rovnakom princípe a zdieľajú spolu rovnaké základné komponenty. Je to však kvalita filtrov, membrán a montáž so servisom, ktoré robia systémy reverznej osmózy ponuky najlepšími.

Chcete sa viac informovať o tom, čo ponúkne reverzná osmóza práve vám? Využite naše poradenstvo a nezáväzne nás kontaktujte cez kontaktný formulár nižšie.