Bazénová soľ: Letná dovolenka u vás na záhrade

Začervenané oči, suchá pokožka, nepríjemný zápach chlóru a vysoké náklady na údržbu vášho bazéna? Zabudnite na staromódne čistenie bazénovej vody a čítajte viac o novom trende bazénovej soli!

Predstavujeme vám  úpravu vašej bazénovej vody morskou soľou. Tento princíp spočíva v procese elektrolýzy soľného roztoku v zariadení zvanom salinátor. Ten počas tohto procesu rozdeľuje molekuly soli na sodík a chlór.  Takto vzniknutý aktívny  chlór sa rozpúšťa vo vašej bazénovej vode a dezinfikuje ju.

Prílišnej slanosti vody sa obávať vôbec nemusíte. Salinita vody vo vašom bazéne totiž dosiahne hodnotu asi iba 0,3- 0,5%. Pre porovnanie, slanosť morskej vody je niekoľkonásobne vyššia, v priemere okolo 3,5%.

Šetrite vaše zdravie a prostriedky

Využitie našej bazénovej soli na dezinfekciu je lacnejšie, šetrí váš čas a prevádzkové náklady. Bazénová soľ je bezpečnejšia, keďže už viac nebudete skladovať ani manipulovať s nebezpečným chlórom a inými chemickými prípravkami. Vďaka tejto metóde bude voda vo vašom bazéne zdravšia, čistejšia, priezračnejšia a prospešnejšia pre vašu pokožku. Táto metóda dokonca redukuje potrebné množstvo chlóru o 70%. Vďaka soli vaša voda navyše získava prirodzené antiseptické účinky, likviduje mikroorganimy, lieči kožné ochorenia, defekty a zamedzuje tvorbe rias.

Už nikdy viac nepocítite nepríjemný zápach chlóru ani štípanie a začervenanie očí. Naopak, konečne si vychutnáte pocit sviežeho mora a zážitok ako na letnej dovolenke.

Sú ľudia, ktorí vás budú chcieť presvedčiť, že technológia slanej vody je bezchlórový systém ekologickej dezinfekcie. Nie je to však úplne pravda. V skutočnosti sa naozaj jedná o chlórový systém, avšak chlór vytvorený týmto spôsobom menej dráždi oči a je pomerne čistý.

Výhody pre vaše zdravie a bazén

  • morská bazénová soľ je čisto prírodná
  • vhodná pre všetky druhy bazénov, vrátane nadzemných aj vstavaných
  • žiadna manipulácia ani skladovanie chlóru
  • už žiadne pálenie očí a vysušená pokožka
  • iskrivá voda vo vašom bazéne
  • účinnosť proti riasam, vírusom a baktériám
  • liečebné účinky
  • zážitok z čistej bazénovej vody bez starostí

Kde nájdete najvhodnejšiu bazénovú soľ?

Bežne sa do bazéna využíva soľ morská a vysokopercentná. Táto soľ vzniká odparovaním morskej vody a najkvalitnejšia morská soľ sa vyrába v stredomorskom prostredí. Najväčšími distribútormi morskej soli sú Francúzsko, Taliansko, Grécko a dokonca Južná Kórea či Havaj.

Chcete sa aj vy zbaviť nepríjemného chlóru vo vašom bazéne a vysušenej pokožky? Chcete mať vašu vodu iskrivo priezračnú a zdraviu prospešnú? Pozrite si našu ponuku bazénových solí (tu) a zistite, aké overené produkty u nás nájdete.

Napíšte nám

V prípade akýchkoľvek otázok alebo vypracovania nezáväznej cenovej ponuky nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára.

Odoslaním formulára prejavujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v zmysle informačnej povinnosti pri poskytnutí osobných údajov.